Wydłużanie koron zębów

Termin: od: 2022-02-18 do: 2022-02-19

Dwudniowe warsztaty praktyczne z zabiegami z udziałem pacjentów i ćwiczeniami na głowach zwierzęcych

Prowadzący: prof. dr hab. n. med. Małgorzata Dorota Pietruska

Miejsce:

Praktyka Stomatologiczna Małgorzaty i Jana Pietruskich,

ul. Waszyngtona 1/34, Białystok  


Jedną z procedur, która nabiera coraz większej wartości w szeroko rozumianej rehabilitacji stomatologicznej, jest wydłużenie koron zębów. Planowanie tego rodzaju procedury wymaga wnikliwej analizy wielu parametrów, które pozwolą na podjęcie decyzji, czy wydłużenie koron odbędzie się poprzez ich rozbudowę w kierunku brzegów siecznych, czy w wyniku dowierzchołkowego przesunięcia tkanek przyzębia, czy też będzie wymagało jednoczesnego zastosowania obu powyższych technik. Podkreślenia wymaga fakt, że nie można przystąpić do chirurgicznego wydłużenia koron, dopóki nie zostanie określona ostateczna pozycja brzegów siecznych. W przypadkach, gdy korony zębów są starte i wymagana jest ich odbudowa, przed zabiegiem chirurgicznym konieczne jest wykonanie tymczasowych uzupełnień (lub "mock up'u") odwzorowujących pozycje brzegów siecznych ostatecznych uzupełnień.  


W programie kursu planowane jest omówienie zagadnień dotyczących:

- analizy estetyki uzębienia - przygotowania woskowania diagnostycznego (wax up) i symulacji uzupełnień w jamie ustnej (mock up)

- wskazań do wykonania zabiegu wydłużenia koron - technik chirurgicznego wydłużania koron - narzędzi niezbędnych do wykonania zabiegów

- opieki pozabiegowej.  


Część praktyczna obejmuje demonstracje z udziałem pacjentów i ćwiczenia z wykorzystaniem głów zwierzęcych. Zaprezentowane zostaną zabiegi w obrębie tkanek miękkich (gingiwoplastyka i dowierzchołkowe przesunięcie płata) oraz zabiegi w obrębie tkanek miękkich i tkanki kostnej: jednoetapowe (dowierzchołkowe przesunięcie płata z osteoplastyką, gingiwoosteoplastyka) oraz dwuetapowe (zabieg płatowy z osteoplastyką i ewentualną późniejszą gingiwoplastyką).  


Uwaga: zakres procedur wykonywanych w czasie części praktycznej może ulec zmianie w zależności od dostępności pacjentów kwalifikujących się do określonych procedur oraz stopnia zaawansowania grupy uczestniczącej w  szkoleniu.

 

Wszystkie narzędzia i materiały na kurs zapewnia organizator.  


Poziom: początkujący

Czas trwania: 2 dni

Liczba uczestników: maks. 10 osób

Cena kursu: 3500 zł brutto


Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania w wysokości od 50% do 80% wartości usługi. W celu uzyskania szczegółowych informacji w temacie dofinansowań - zapraszamy do kontaktu z Panią Dorotą Łapińską pod numerem tel. 531 460 475 lub sekretariat@simitu.eu
Cena regularna: 4660 zł

Zasady rezygnacji:

W przypadku rezygnacji zgłoszonej do miesiąca przed terminem kursu zwracamy opłatę w pełnej wysokości minus 200 zł + vat, po tym terminie rezygnacje nie będą przyjmowane.

Faktury vat są wystawiane automatycznie po dokonaniu płatności on-line.

Wydłużanie koron zębowych

Cennik

Kurs - Wydłużanie koron - 18-19 lutego 2022

Normalna 3 960,00 zł do 2022-01-18
Normalna 4 460,00 zł od 2022-01-19 do 2022-02-18