Studia na Wydziale Stomatologii Uniwersytetu Semmelweisa w Budapeszcie ukończył w 1995 roku. W latach 1998-2005 pracował w Zakładzie Propedeutyki Stomatologii Zachowawczej CMUJ w Krakowie.
W roku 2003 obronił z wyróżnieniem pracę doktorską na temat badań technik inlay/onlay, a w 2005 ukończył specjalizację ze stomatologii zachowawczej z endodoncją.

Odbywał staż m. in. na Uniwersytecie w Goteborgu, prowadził badania naukowe w klinikach dentystycznych w Leeds i Manchesterze w zakresie mostów adhezyjnych oraz odbudowy zębów po leczeniu endodontycznym.
Laureat nagrody  International Association for Dental Research dla młodych naukowców (IADR 2003 Goteborg).

Autor ponad 50 publikacji ogłoszonych drukiem w j. polskim oraz w j. angielskim. Ponad 100 odczytów na kongresach naukowych w Polsce oraz za granicą.

Jako członek prestiżowej włoskiej grupy badawczej w zakresie stomatologii odtwórczej „Style Italiano” prowadzi wykłady na wielu międzynarodowych kongresach i kursach.

Od 16 lat prowadzi praktykę prywatną w Krakowie, a od 13 lat Centrum Kształcenia Podyplomowego Dentist, w którym prowadzi kursy z zakresu endodoncji i stomatologii estetycznej.
Autor książki "EndoProtetyka. Przewodnik dla praktyki" Wyd. Kwintesencja 2013r.

We wrześniu 2014r. został nominowany na Profesora wizytującego Uniwersytetu w Chieti (Włochy).